Ples Velety v ZŠ Chalabalova se povedl

2013 / únor Autor: PhDr. Lukáš Karnet, vedoucí Denního stacionáře

Ve čtvrtek 8. února se v tělocvičně ZŠ Chalabalova konal tak trochu netradiční ples. Uspořádalo ho zde Občanské sdružení Veleta, o.s., které provozuje Denní stacionář a Domov pro osoby s mentálním a kombinovaným postižením.

Skutečnost, že se ples Velety uskutečnil v základní škole, je logickým výsledkem několikaleté spolupráce mezi oběma organizacemi, společné akce pořádáme už pátým rokem.

Škola nejenže poskytla k dispozici tělocvičnu, učitelská kapela vyhrávala plesajícím klientům, jejich rodinným příslušníkům a pracovníkům stacionáře od začátku plesu v 16.30 až do osmé hodiny večerní, tedy hodně dlouho po své pracovní době. Ale jak už jsme ve stacionáři i škole zvyklí - nejlepší akce nelze ohraničit fixní pracovní dobou.

II. ročník společenského plesu se prostě povedl (ano, byl to už druhý ročník, poprvé jsme plesali již vloni, ale to jsme si museli vystačit s jídelnou ve stacionáři.).

Velké poděkování posíláme ze stacionáře vedení školy, učitelům i žákům, kteří se podíleli na výzdobě tělocvičny, a v neposlední řadě panu školníkovi, který s námi zůstal až do konce. Hezký příslib do příštího roku dala paní učitelka Hana Fatrdlová, když prohlásila, že plakát ve škole schovají, za rok připíší jen jednu čárku a můžeme jej zase použít...

foto č.1: II. ročník společenského plesu Sdružení Veleta
foto č.2: II. ročník společenského plesu Sdružení Veleta