Dnes je pondělí, 19. listopadu 2018, svátek má Romana

KOVO-PLAZMA, spol. s r.o.

Denní stacionář

Provoz denního stacionáře je zajišťován od 1.1. 2008 v bezbariérové dvoupodlažní budově s velkou zahradou a terasou. Budova je umístěna v blízkosti zastávky MHD.

Cílová skupina

Denní stacionář je určen pro občany z Brna a okolí s mentálním či kombinovaným postižením od 18-ti let. Horní věková hranice není stanovena.

Poslání

Denní stacionář v Brně-Kohoutovicích nabízí dospělým občanům se zdravotním postižením z Brna a okolí pomoc a podporu směřující k zachování a rozvíjení individuálních schopností, dovedností a zájmů s cílem posílit jejich samostatnost a integraci do běžné společnosti.

Základní cíl

Základním cílem naší služby je prostřednictvím nabídky různých forem činností a specifických terapii umožnit zdravotně postiženým občanům ohroženým sociálním vyloučením smysluplně prožít volný čas, prohlubovat jejich soběstačnost a samostatnost, pomoci jim dosáhnout maximálně možného rozvoje vědomostí, schopností, dovedností a zájmů, pomoci jim začlenit se do běžného společenského dění, orientovat je v jeho pravidlech a tak jim umožnit prožívat život co nejpodobnější životu jejich zdravých vrstevníků.

Principy poskytování služeb:

Pracovníci se při práci s klienty řídí těmito obecnými principy:

- dodržování práv uživatelů,
- respektování volby uživatelů,
- individualizace podpory nebo péče,
- zaměření na celek,
- flexibilita

Nabídka činností

Náplní denního stacionáře jsou zejména nácvik sebeobslužných činností, soběstačnosti a samostatnosti, nakupování, vaření, prohlubování školských dovedností, sportovní a společenské hry, plavání, péče o zvířata, výlety, rekondiční pobyty, kulturní, družební a vzdělávací akce a některé formy specifických terapií - arteterapie, muzikoterapie, pracovní terapie atd.

Kapacita

Kapacita denního stacionáře je 25 míst.

Adresa stacionáře:

Libušina tř. 13, Brno - Kohoutovice, 623 00

* Pro zvětšení klikněte na obrázek.

Proměna interiéru denního stacionáře

* Pro zvětšení klikněte na obrázek.
Copyright © 2008-2018 Sdružení Veleta o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie